Monokalsiyum Fosfat

  zoomable
  Monokalsiyum Fosfat
  Ürün Kategorisi Yemlik Fosfatlar
  Marka Greenphos

  Monokalsiyum Fosfat (MCP) çiftlik ve kümes hayvancılığında yem katkısı olarak kullanılır. Büyükbaş hayvanların beslenmesinde mineral (fosfor ve kalsiyum) eksikliğini gidermek üzere kullanılır. Çiftlik ve ve kümes hayvanlarının metabolizmasının rahat çalışmasını sağlar ve bağışıklık ve üreme sistemlerini güçlendirir. Kural olarak çiftlik ve kümes hayvanları ihtiyaç duyduklarından daha az fosfor alırlar. Otlardan aldıkları fosfor içeriği hayvanların fosfor ihtiyacının yalnızca yüzde 30’unu karşılar. Daha da ötesi, alınan fosforun yalnızca %50’si sindirilir çünkü otlarla hayvanlar farklı fosfor biçimlerine ihtiyaç duyar.

  Araştırmaya göre MCP’den alınan fosfor diğer yem fosfatlarından alınanlara göre hayvanlar tarafından daha iyi sindirilir. Ayrıca organizmanın yeterince kalsiyum almasını da sağlar. Yem karışımına katılan Monokalsiyum Fosfat, çiftlik ve kümes hayvanlarının yüzde 5 ile 12 oranında daha hızlı kilo almasını sağlar. Tarımda kullanılan benzer katkılardan çok daha etkilidir.

  Sonuç olarak Monokalsiyum Fosfat içeren yemin kullanımı biyolojik açıdan daha yararlı olup hem enerji hem de ekonomik faydalar sağlar.

  Tüm Hakları Saklıdır 2014 ® calypso.com.tr
  Stop Music